Ekskluzywne samochody – kupisz je na szczególnych licytacjach

Każdy z nas marzy o życiu w luksusie, to przykre, świat jest tak skonstruowany, że nie każdy w tym luksusie może żyć. Wskutek tego opowiastki o tym, że jakikolwiek samochód należący do kogoś ważnego został kupiony za ciężkie finanse, na ogół rozpatrujemy z przymrużeniem oka. Okazuje się, że wiele z używanych przez ważne osoby przedmiotów, kiedy trafi na aukcję, ma prawo osiągnąć wartość przekraczającą znacznie wartość rynkową. Najlepszym tego przykładem są ekskluzywne samochody, jakie dawno temu były własnością legendarnych polityków, aktorów, celebrytów, piosenkarzy. Niedawno na międzynarodowej aukcji znalazły się luksusowe samochody, należące do usuniętego prezydenta Tunezji. Jako, że miał on znaczne zamiłowanie do luksusu, wszelkie samochody znajdujące się w jego stajni były wozami krótkich serii, wytwarzanych dla najbogatszych ludzi tego świata. To przykre, tunezyjski tyran, despota został obalony, a uciekając wspólnie z żoną do Arabii Saudyjskiej, wszystkie swoje korzystna musiał zostawić w kraju, a rząd tunezyjski wystawił je na licytację, by odzyskać choć znikomą część zagrabionych przez niego dewiz. 

Które automobilowe perełki pojawiły się na aukcji? 

Maybach 62

Cadillac Limousine Mi Blinde

Aston Martin Vanquish

Bentley Continental Sport

Mercedes CL Sport

Porsche Panamera

GMC Cadillac

Lamborghini Gallardo

Mercedes McLaren

Aukcje doborowych samochodów na świecie przyciągają wielu widzów – jedni pragną kupić samochód mający swoją historię, inni chcą z bliska obejrzeć splendor i zadumać się nad majątkiem innych. Nieraz, z racji na własną wartość historyczną, ceny takich wozów szybują w górę. Niejeden pragnąłby jeździć autem, który niegdyś należał do Marlona Brando, Sylwestra Stallone czy innej gwiazdy. I naturalnie w wypadku wozów markowych, które zostały wystawione na aukcje z przeróżnych przyczyn, najdroższa jest ich historia – na domenie automoto przedstawiamy takie przypadki.

Licytacje wozów stylowych cieszą się rozległym zainteresowaniem. I nie chodzi tutaj jedynie o wozy najnowszej generacji – często się zdarza, że najwyższe kwoty uzyskują samochody kilkudziesięcioletnie, jednakowoż mające jakąś własną historię. Jak dotychczas, najwyższą cenę uzyskał samochód z 1957 roku – czerwone Ferrai Testa Rossa, został sprzedany za astronomiczna sumę 16,4 mln dolarów. Jest to rekord cenowy na aukcjach samochodowych. O tym samochodzie wiadomo tylko, że przez osiem lat brał udział w rajdach samochodowych na terenie Stanów Zjednoczonych i Europy, kto jest jego odbiorcą – nie ujawniono.

Sprawdź również:

https://www.extratimeout.com              lifestyle

https://www.fox360.net/pl         biznes

https://www.fox360.net              business

Post Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *